Yeşil Sol Parti’den İzmir’de final mitingi: Sarayı sandığa gömmekte kararlıyız

İZMİR – Ege Bölgesi’nde İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Balıkesir ve daha bir çok il ve ilçede “Buradayız, birlikte değiştireceğiz” sloganıyla seçim çalışması yürüten Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), final mitingini yarın İzmir’de düzenleyecek.

Gündoğdu Meydanı’nda 17.30’da başlayacak mitinge HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü ve İzmir milletvekili adayı İbrahim Akın, ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, SYKP Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, TÖP Sözcüler Kurulu Üyesi Juliana Gözen, EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Azadî Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Süleyman ve Başak Demirtaş katılacak. Ayrıca mitingte sanatçı Lawje ile Nurcan Değirmenci de sahne alacak.

‘BİR MİLYONUN ÜZERİNDE BİLDİRİYİ HALKIMIZA ULAŞTIRDIK’

Mitinge ilişkin Gazete Duvar’a konuşan HDP İzmir Parti Meclis (PM) Üyesi Hacay Yılmaz,bu mitingin aynı zaman büyük İzmir buluşması olacağını vurgulayarak, “Yaklaşık 35-40 gündür sahalardayız. Alanda, sahada, sokakta her yönüyle çalışma gösteren Yeşil Sol Parti olmuştur. Bunun finalini 12 Mayıs’ta Gündoğdu Meydanı’nda büyük buluşmayla gerçekleştirmiş olacağız. Gerçekten çok güçlü bir şekilde halkımız bu miting çalışmasına katıldı. Kendi örgütlülüğümüzün üzerinde bir katılımla çalışmalarımızı sürdürdük. Her sokakta, meydanda, alanda, kapıda Yeşil Sol’un sözü söylendi, bildirisi, broşürü dağıtıldı. İzmir’de üç milyon seçmenin olduğunu düşünürsek, biz şu ana kadar bir milyon üzerinde el bildirisini ve seçim bildirgesini halkımıza ulaştırmış olduk” dedi.

‘HALKIMIZI GÜNDOĞDU MEYDANI’NA ÇAĞIRIYORUZ’

Örgütlü oldukları 28 ilçede sayısız halk buluşmaları, kahve toplantıları ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Yılmaz, son olarak tüm İzmirlileri Yeşil Sol mitingine davet etti. Yılmaz, “Sarayı sandığa gömmekte karalıyız ve bunun için günlerdir, haftalardır çalışmalarımız sürdü. Şimdi alanda büyük buluşmayla bu kararlığımızı göstermiş olacağız. Biz İzmir’den aldığımız havayla milletvekili sayımızı katlayacağımızı düşünüyoruz. Halkımıza çağrımız; Yeşil Sol Parti’yi sokakta gördüğünüzde iki şey istiyoruz. Birincisi 12 Mayıs akşamı saat 17.30’da kararlığımızı göstermek için halkımızı Gündoğdu meydanına çağırıyoruz. 14 Mayıs günü de sandığa giderek Yeşil Sol Parti’ye oy vermelerini , sarayı sandığa gömmelerini istiyoruz” diye kaydetti. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir