PEPE Değil! Haziran’a Bu 5 Altcoin Damga Vurabilir

2023 yılını yavaş yavaş yarılıyoruz. Bitcoin ve altcoin piyasasında henüz gözle görülen bir canlanma olmadı. Çoğu kripto para birimi kızıl denizde yüzüyor adeta. Kimi kripto para birimlerinde ise mütevazı kazançlar söz konusu. Şimdi ufukta Haziran ayı olduğuna göre hangi kripto para birimleri yükseliş potansiyeline sahip olacak. Gelin bir bakalım.

Haziran ayında altcoin fırtınası yaşanır mı?

Altcoin piyasasında öne çıkacak bazı kripto para birimleri var. Bunların başını XRP çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında bir dava var. Davanın şirket lehine sonuçlanma ihtimali bulunuyor. Bu durum XRP fiyatına önemli ölçüde etki edebilir. Yazının yazıldığı sırada XRP fiyatında düşüş söz konusu.

Haziran ayında artış yaşanma ihtimali olan kripto para birimlerinden bir tanesi de Cardano (ADA).  Charles Hoskinson, Cardano merkeziyetsizliğinin diğer kripto para birimleri için örnek olacağını ifade ediyor. Bu arada, altcoin Cardano’nun (ADA) arkasındaki ekip şu an yoğun bir şekilde çalışıyor. Çalışmanın temel sebebi ise Proof of Stake algoritmasını kullanan blok zincirini geliştirmek. PoS algoritması işlem hacmi açısından mükemmel sonuçlar üretiyor. Diğer taraftan aktif kripto cüzdanları, balina birikimi, staking değeri ve akıllı sözleşmeler ile Cardano için son derece önemli. Cardano bir önceki aya göre gerçekleşen %4,85’lik kayıpları tersine çevirmek için mücadele ediyor. Fiyat şu an 0,37 dolar seviyesinde yer alıyor. Buna göre fiyatın artma potansiyeli bulunuyor.

Diğerleri hangileri?

Altcoin TRON (TRX), AltRank’te lider konuma ulaşmayı başardı. AltRank, bir varlığın sosyal ve piyasa aktivitesini kripto piyasasının geri kalanına karşı karşılaştırıyor. Burada en iyi 5.242 kripto para birimi  sosyal, piyasa ve fiyat aktivitesi açısından listeleniyor.  0,10 doların altındaki en iyi kriptolar listesinde yer alan TRON, 0,08 dolar fiyattan işlem görüyor. Geçtiğimiz gün %1 düşüş yaşadı. Ancak geçtiğimiz hafta %9,88 ve bir önceki aya göre %17,43 gibi daha kayda değer kazançlar elde etti.

Polygon (MATIC), önümüzdeki birkaç hafta içinde ağ ücret yapısında yeni ve büyük bir güncellemeyi gerçekleştirecek. Buna göre zkEVM optimizasyonları ve işlem ücretlerinde %20’lik bir düşüş olacak. Şirketin ekibi gelişmeleri açıklarken fiyatta da bir yükselişin olma ihtimali var. Diğer taraftan altcoin Polygon, son gün 0,87 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna göre bu fiyat aylık bazda %11,89’luk düşüş anlamına geliyor.

Ledger soğuk cüzdanda büyük bir güvenlik açığının ortaya çıkmasının ardından, eski kullanıcıları ondan uzaklaşıyor gibi görünüyor. Birçoğu altcoin Polkadot’u (DOT) ve Vault uygulamasını seçiyor. Kullanıcıların telefonlarını uçak modunda iken bile air-gapped özelliğinden dolayı soğuk cüzdana cüzdana dönüştürmelerine olanak tanıyan soğuk bir cüzdan çözümü. Kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere Air-gapped cüzdanlar internetten ve her türlü kablosuz iletişimden tamamen kopuk olan kripto cüzdanlardır. Bu genellikle hem geleneksel internet bağlantılarından hem de Bluetooth, WiFi, NFC (yakın alan iletişimi) ve hatta USB sürücülerden kopuk oldukları anlamına geliyor. Bu durum ister istemez blok zincirinin tokenine yakın gelecekte bir avantaj sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir