Kalp yapan kazanacak diyenler, eli silah tutan terör örgütünü görmezden geldi!

Seçimlere 4 gün kala provokasyonlar yaşanmaya başlandı. Erzurum’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun YSK’dan izin alınmadan yapılan mitinginde yaşananlar bunun son örneği oldu. Havuzbaşı Kent Meydanı’nda otobüsün üzerinden konuşan İmamoğlu’nun taraftarları ile oradaki bir grup arasında taşlı kavga çıktı. Taşlar İmamoğlu’nun bulunduğu otobüse de isabet etti. Belirlenen alanın dışına çıkarak izinsiz miting yapan İmamoğlu bu provokasyon üzerinden de mağdur edebiyatı rolüne büründü.

GAZİANTEP’TE AK PARTİ’YE SALDIRI

Bugün de Gaziantep’te AK Partililere saldırıda bulunuldu. 1 gün önce İmamoğlu’na destek paylaşımı yapan CHP Meclis üyesi Ersin Atar’ın AK Parti Gaziantep Gençlik Kolları’na yapılan saldırı esnasında silahlı görüntüsü ortaya çıktı. Gaziantep’te bir AVM önünde seçim çalışmaları yürüten bir grup AK Parti ve CHP’li arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar birbirlerine pet şişe ve taş fırlattı. Bu sırada bölgede bulunan CHP Şehitkamil Belediyesi Meclis Üyesi Ersin Atar tabancayla havaya bir el ateş etti. Kavgada darp sonucu yaralanan 5 kişi hastanelere kaldırıldı. 

‘KALP YAPANLAR KAZANACAK’ DİYENLER TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DESTEĞİNİ GÖRMEZDEN GELDİ!

Ekrem İmamoğlu’nun, olaylı geçen Erzurum mitinginden sonra gittiği Konya mitingindeki sözlerini Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri, şu şekilde manşetlerine taşıdı: ‘Kalp yapanlar kazanacak’.

‘Eliyle taş atanlar değil, kalp yapanlar kazanacak’ diyerek iyimser tonda mesaj verme arayışı içine giren Cumhuriyet ve Sözcü’nün, eli silah tutan ve masum insanları katleden terör örgütünün Kılıçdaroğlu’na desteklerini görmezden gelmesi dikkat çekti. 7’li koalisyonun adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından terör örgütü PKK elebaşları tek tek destek mesajları paylaştı. PKK elebaşlarının destek mesajları ortadayken, Cumhuriyet ve Sözcü’nün, ‘Kalp yapanlar kazanacak’ manşetiyle çıkması tepki topladı.

İŞTE BAZI PKK ELEBAŞLARININ KILIÇDAROĞLU VE 6’LI MASAYA VERDİĞİ DESTEK MESAJLARI:

– Terör örgütü PKK elebaşı Murat Karayılan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri altılı masa kazanırsa sadece cumhurbaşkanının değil sistemin de değişeceğini ifşa ederek, eli kanlı teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın da serbest bırakılacağını söyledi.

– PKK terör örgütünün elebaşlarından Duran Kalkan’dan muhalefete destek açıklaması geldi. Muhalefetin güçleneceğini söyleyen PKK elebaşı, “Muhalefet vardı, altılı masa. Bir iç karışıklık yaşadı. Onlara çok değinmeyelim. Birliklerini güçlendirecekler inancındayız. Daha da büyütebilirler. Önleri açıktır. Ben her zaman söyledim.” dedi.

– Terör örgütü PKK’nın elebaşı Sabri Ok, Kılıçdaroğlu’na desteğini, “Amacımız siyaset yapmak. Tabi ki birilerine destek vereceğiz, birilerine vermeyeceğiz” diyerek açıkladı.

– PKK Eşbaşkanı terörist Bese Hozat, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu. HDP’nin Millet İttifakı’na destek vermesini “değerli, önemli ve anlamlı buluyoruz” diyerek yorumlayan terörist Hozat “Seçimlerin sonucunu doğrudan etkileyecektir. Bu tutumu destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

– Terör örgütü PKK’nın sözde yöneticisi Helin Ümit yaptığı açıklamada AK Parti ve MHP ittifakını “bölge için bir tehlike” olarak tanımladı. Ümit, “AK Parti-MHP ittifakı yolun sonundadır, sonuna gelmiştir. Bölge açısından çok ciddi bir tehlikedir, tehdittir. AK Parti-MHP faşizminin bu seçimlerde yenilgiye uğratılması çok önemli. Burada küçük hesap yapmamak lazım.” dedi.

– Kongra Gel Eş Başkanı Remzi Kartal, seçimler için altılı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı. Kartal, “Bu süreç faşizmin çökertilmesi, demokratikleşme, İmralı kapılarının kırılması ve açılması sürecidir. Onun için aşkla, heyecanla herkes seferber olmalıdır.” dedi.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir